Mauči

Mauči, dūrgaļi, aproči, maustiņi, pulsa sildītāji.

– Cik Tev skaisti cimdi!

– Paldies! Tie ir mauči.

– Mauči?

Cilvēkus nereti izbrīna šis vārds, tāpēc nolēmām par tiem pastāstīt vairāk.

Mauči jeb pulsa sildītāji ir mazs, bet praktisks apģērba aksesuārs, kas silda plaukstas locītavas. Agrāk tos vilka uz lina krekla piedurknēm, kam nebija aproču, lai piedurkņu gali cieši piekļautos rokai. Mūsdienās mauči piedzīvo renesansi, jo pilda ne tikai praktiskas, bet arī dekoratīvas funkcijas.

Maučus nēsāja arī vīrieši, piemēram, mednieki vai zvejnieki, lai rokām būtu silti, jo ne vienmēr iespējams darboties cimdos. Mūsdienās mauču funkcionalitāti novērtē visi, kas lieto viedtālruņus, kameras un citus gadžetus. Maučus nav katrreiz jānovelk, lai izmanotu skārienjūtīgas ierīces. Kā arī ar maučiem var spēlēt mūzikas instrumentus.

Mēs adām dažāda stila maučus jeb uzmaučus. Bildē redzamie mauči ir izadīti rakstaini un dekorēti ar bārkstīm. Visvieglāk tos raksturot kā cimdus ar nepieadītiem pirkstu galiem un caurumu īkšķim. Šādi mauči jeb dūrgaļi būs piemēroti pavasarī, kad ar tiem varēs aizstāt siltākus cimdus. Vasaras sezonai piedāvājam maučus no lina. Tie pasargās plaukstas no saules stariem.

Vēl viens iecienīts veids ir vilkt greznus maučus uz vienkrāsainiem cimdiem. Rokām tā būs siltāk un mauči piešķirs akcentu un stilu koptēlam.

Cits mauču veids ir kā manšete- tie ir īsāki, bez īkšķa cauruma un pieguļ tieši pie plaukstas locītavas. Tos ir iemīļojuši daudzi, kam ilgs laiks jāpavada vēsās telpās pie datora.

Pie mums var izvēlēties rakstainus, vienkrāsainus, batikotus un dažāda garuma maučus. Esam radījuši plašu kolekciju, lai katrs sev varētu atrastu īsto mauču pāri. Ir piedomāts arī pie tādām detaļām kā īkšķa vieta- dažos maučos tas ir vienkārši caurums, bet citiem ir iesākts adīts pirksts. Katrs var izvēlēties kurš dizains viņam patīk labāk un būs ērtāks valkāšanai. Maučus iespējams saskaņot ar galvas lentēm, šallēm un citiem mūsu adījumiem.

Mauči ir arī lieliska ideja dāvanai. Tiem ir viens izmērs, tie staipās platumā un nav jāuztraucas par pirkstu garumu. Turklāt tā ir skaista, latviska un ērti pārvadājama dāvana- suvenīrs, ko pasniegt ārzemju draugiem un biznesa partneriem. Ārzemnieki it īpaši novērtē rakstainus maučus, kas adīti ar rokām. Piemēram, tādus, kā šī raksta bildē.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu lietošanas noteikumiem.