Uzdāvini prieku cimdu pārī

Atsaucoties Latvijas simtgadei veltītajai akcijai “Cimdotā Latvija”, adījumu salons TĪNES aicina sabiedrību atjaunot Latvijas rakstaino dūraiņu valkāšanas un dāvināšanas tradīciju un pievienoties iniciatīvai “Uzdāvini prieku cimdu pārī!”.

Lai Latvijas simtās jubilejas dienā, 18. novembrī, tuviniekiem un draugiem nesaltu rokas, TĪNES aicina savus mīļos apdāvināt un nozīmīgajos svētkos sveikt ar rakstainu dūraiņu pāri, ko no dabīgās dzijas ar rokām adījušas rokdarbnieces no visas Latvijas. Dūraiņu piedāvājumā atrodami cimdi visdažādākajām gaumēm – dāmām, kungiem, bērniem, rakstaini, strīpaini, krāsaini, ar etnogrāfiskajām zīmēm, ziediem un dabas motīviem.

“Cimdi latviešiem bija tradicionāla un praktiski vienīgā dāvana gan ziemā, gan vasarā un arī savdabīga valūta kā samaksa par darbu. Un katrs bija priecīgs saņemt jaunu cimdu pāri, ” stāsta salona TĪNES vadītāja Ināra Vizma. “Mūsu cimdus iemīlējuši skandināvi, vācieši, amerikāņi un japāņi, bet tālāko ceļu tie mērojuši uz Jaunzēlandi un Austrāliju. Šobrīd, kad atdzimšanu piedzīvo latviešu tautastērps, jāatceras, ka cimdi ir tā sastāvdaļa. Tomēr tie ir arī ļoti pašpietiekami, jo nekad nav bijuši tikai apģērbs vai aksesuārs, tie ir identitātes zīme. Un tas nav mainījies arī šodien, tikai pie tā jāturas.“

Dāvināšanas iniciatīvas ietvaros TĪNES Latvijas dūraiņus piedāvā ar Latvijas simtgades simboliku un arī īpašā dāvanu iesaiņojumā, kam pievienota ar roku rakstīta kartīte dāvanas saņēmējam.

Dāvināšanai paredzētos vai arī savus personīgos dūraiņus var nolūkot šeit: dāmām, kungiem, bērniem.