Aicina atjaunot Latvijas rakstaino dūraiņu valkāšanas un dāvināšanas tradīciju

Atsaucoties Latvijas simtgadei veltītajai akcijai “Cimdotā Latvija”, adījumu salons TĪNES aicina sabiedrību atjaunot Latvijas rakstaino dūraiņu valkāšanas un dāvināšanas tradīciju un pievienoties iniciatīvai “Uzdāvini prieku cimdu pārī!”.
Lai Latvijas simtās jubilejas dienā, 18. novembrī, tuviniekiem un draugiem nesaltu rokas, TĪNES aicina savus mīļos apdāvināt un nozīmīgajos svētkos sveikt ar rakstainu dūraiņu pāri, ko no dabīgās dzijas ar rokām adījušas rokdarbnieces no visas Latvijas. Dūraiņu piedāvājumā atrodami cimdi visdažādākajām gaumēm – dāmām, kungiem, bērniem, rakstaini, strīpaini, krāsaini, ar etnogrāfiskajām zīmēm, ziediem un dabas motīviem.
“Cimdi latviešiem bija tradicionāla un praktiski vienīgā dāvana gan ziemā, gan vasarā un arī savdabīga valūta kā samaksa par darbu. Un katrs bija priecīgs saņemt jaunu cimdu pāri, ” stāsta salona TĪNES vadītāja Ināra Vizma. “Mūsu cimdus iemīlējuši skandināvi, vācieši, amerikāņi un japāņi, bet tālāko ceļu tie mērojuši uz Jaunzēlandi un Austrāliju. Šobrīd, kad atdzimšanu piedzīvo latviešu tautastērps, jāatceras, ka cimdi ir tā sastāvdaļa. Tomēr tie ir arī ļoti pašpietiekami, jo nekad nav bijuši tikai apģērbs vai aksesuārs, tie ir identitātes zīme. Un tas nav mainījies arī šodien, tikai pie tā jāturas.“
Dāvināšanas iniciatīvas ietvaros TĪNES Latvijas dūraiņus piedāvā ar Latvijas simtgades simboliku un arī īpašā dāvanu iesaiņojumā, kam pievienota ar roku rakstīta kartīte dāvanas saņēmējam.
Dāvināšanai paredzētos vai arī savus personīgos dūraiņus var nolūkot TĪNES mājas lapā www.tines.lv un iepriecināt draugus Latvijā un plašajā pasaulē.

Formex 2016

Balstoties uz izstādē gūtajiem panākumiem 2015. gadā, Tīnes piedalīsies Formex izstādē arī šogad. Šā gada tēma ir Nordic me jeb – ziemeļnieciskais es.

Satiec mūsu pārstāvjus Formex izstādē no 24. – 27. augustam, B12:40 stendā.
Vairāk par izstādi: www.formex.se

Šalles, kas vieno

Nosūtot etnogrāfisko rakstu tuneļšalli uz Las Vegasu Amerikā, ir skaidrs – latviskās tuneļšalles ir iekarojušas visu pasauli. Ja vajadzētu atzīmēt pasaules kartē, tad savas šalles esam nosūtījuši uz visiem kontinentiem un Latvijā teju uz katru pilsētu. Mums ir liels prieks par šo modes tendenci, kas stiprina latviešu identitāti un popularizē latviešu etnogrāfiju. Dubultprieks, ka tās novērtē un iegādājas arī ārzemnieki.

Novembris ir Latvijas mēnesis

Mūsu adījumos latviešu raksti un zīmes ir viena no pamatvērtībām, kuru popularizējam jau vairāk nekā 20 gadus. Taču novembrī, kad svinam Lāčplēša dienu un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienu, esam sagatavojuši īpaši latvisku kolekciju karmīna sarkanbaltsarkanā krāsā ar latviešu simboliem.
Mēnesī, kad esam aicināti pieminēt un godāt tos, kuri cīnījās par brīvu Latviju un svinam Latvijas dzimšanas dienu, ir īpaši aktuāli apzināties savu identitāti un piederību latviešu tautai. Patriotisma noskaņu un vienotības sajūtu sniedz arī daudzveidīgi latviski aksesuāri, kas parāda cieņu, mīlestību un piederību savai tautai. Īpaši skaistas ir rakstainās tuneļšalles un cepures sarkanbaltsarkanā krāsā, taču piedāvājam arī tematiskus maučus un citus latviskus adījumus.

Mēs paši esam tie, kas veido mūsu valsti, tāpēc novēlam mīlestību, saticību, labestību ikviena mājās.

Formex – jau šomēnes!

No 19. līdz 22. agustumam gaidīsim jūs Formex izstādē, Stokholmā! Meklē mūs stendā B13:03.

SIA “Tīnes” realizē projektu saistībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Projekta nosaukums- Ārējo tirgu apgūšana. Projekta realizācijas termiņš 2015.gada maijs- oktobris. Projekta realizācijas ietvaros uzņēmuma pārstāvji piedalīsies lielākajā dizaina izstādē Skandināvijā- Formex 2015.

Tīnes pārstāvēs Latviju Skandināvijas dizaina izstādē

Tīnes piedalīsies nozīmīgajā Skandināvijas dizaina izstādē Formex, kas notiks Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā no 19. līdz 22. augustam.
Formex ir aizraujošs četru dienu pasākums, izstāde un gadatirgus ar plašu tēmu klāstu: dekorācijas, mājas un biroju interjers, mēbeles, gaismekļi un rokdarbi. Šī izstāde ir ilgi gaidīts notikums, kuru plāno apmeklēt vairāk nekā 25 tūkstoši apmeklētāju no dažādām valstīm.
Ražotājiem un amatniekiem Formex ir lieliska iespēja parādīt savu preci un nostiprināt savu vārdu konkurentu vidū. Katra Formex izstāde ieskicē nākamās sezonas aktualitātes, tāpēc tās dalībnieki nepārtraukti meklē jaunas idejas un darbības virzienus.
SIA Tīnes dosies uz šo izstādi pārstāvēt Latvijas tautas lietišķo mākslu un prezentēt firmas jaunākās kolekcijas no vilnas un lina.
Pamudinājums piedalīties Formex izstādē nāk no skandināvu lielās intereses par adīšanu, etnogrāfiskajiem rakstiem un dabīgiem materiāliem. Tīnes etnogrāfiskie dūraiņi ļoti kotējas skandināvu tautu vidū un Latvijas ziemeļkaimiņu adītājas apbrīno Tīnes filigrāno darbu un rakstu daudzveidību. Bez uzmanības nepaliek arī Tīnes izmantotie dabīgie materiāli – 100% vilna un lins, kas Tīnes adījumus padara īpaši pievilcīgus ziemeļeiropas valstīs.
Kā atzīst viena no Tīnes darbiniecēm, “manuprāt skandināviem tik ļoti patīk mūsu adījumi, jo tie apvieno vislabākās īpašības – augstu kvalitāti, dabīgus materiālus, eleganci un praktiskumu. Par daudzām mūsu adītajām jakām ārzemnieki saka: “kā to iespējams noadīt?”. Šādi komentāri mums ir patīkamākais kvalitātes un dizaina novērtējums.”

Tīnes pārstāvji gaidīs jūs Formex stendā B13:03.

Vairāk par izstādi: www.formex.se

Tīnes piedalās Brīvdabas muzeja amatnieku gadatirgū

Kā katru gadu, Tīnes piedalās Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgū, kas ir ilgi gaidīts pasākums. Gatavošanās darbi parasti sākas uzreiz pēc iepriekšējā Gadatirgus noslēguma, kad var izdarīt secinājumus par katra gada tendencēm un pieprasījumu. Gadatirgus ir ne tikai vieta, kur var satikt amatniekus un iegādāties viņu darbus, bet arī kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas. Tāpēc Tīnes ar īpašu entuziasmu gatavojas šim gadskārtējam notikumam un piedomā, lai arī pastāvīgajiem klientiem būtu interesanti un katru gadu tie atrastu kaut ko jaunu priekš sevis.
Tīnes aicina visus šajā nedēļas nogalē uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju!

Tīnes izstāde “Latviešu cimdi” ceļo pa Latvijas vēstniecībām un muzejiem

Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna, krievu kokgriezumiem (..).”
Ar šo latviešu identitātes daļu nu tiek iepazīstināta publika dažādās Eiropas un pasaules valstīs, jo uzņēmums Tīnes ir izveidojis izstādi “Latviešu cimdi” ar 44 ierāmētām 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma etnogrāfisko cimdu kopijām no visiem Latvijas reģioniem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales, kas 2 gadus ceļos pa Latvijas vēstniecībām un dažādiem muzejiem. Kā pirmā vēstniecība, kas atklāja šo unikālo izstādi, bija Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Briselē, kur izstāde bija apskatāma no 13. decembra līdz februāra vidum. Pēc tam izstāde pārcēlās uz Čehiju, kur vispirms bija apskatāma Olomoucas Nacionālās vēstures muzejā, bet tagad līdz 1. jūnijam atrodas  Morāvijas Muzejā Brno. Pēc tam izstāde dosies uz Vāciju, Kazahstānu un Japānu.